ŞARJ EDİLEBİLEN İŞİTME CİHAZLARI

ŞARJ EDİLEBİLEN İŞİTME CİHAZLARI

Günümüzde ilerleyen teknolojiyle beraber işitme cihazları da yeni görünüm ve özellikler kazanmaktadır. İşitme kayıplı bireylerin hayatlarının bir parçası olan işitme cihazlarının kullanım kolaylığı cihaz seçiminde önemli bir kriterdir. İşitme cihazlarının analogdan dijitale evriminde eklenen her özellik kullanıcılarımızın memnuniyetini bir kademe daha arttırmıştır. Günümüzde var olan şarjlı işitme cihazları da bu konuda fazlasıyla etkili olmuştur.

ÇALIŞMA ŞEKİLLERİ

Cihaz kullanmaya başlayacak hastaların merak ettikleri konulardan biri cihazın sürekli nasıl aktif olarak kullanılacağı, cihazın pillerinin hangi aralıkta değişmesi gerektiği ve bu pillerin değişiminin kolay olup olmadığıdır. Özellikle pediatrik ve geriatrik grup için düşündüğümüz zaman max 20 gün aralıklarla pil değiştirmek yerine şarjlı cihazların kullanılması ve bunların şarj bataryasıyla düzenli aralıklarla şarj edilmesi çok daha kullanışlı bir çözüm olmuştur. Şarjlı cihazların standart pille kullanılan cihazlara göre avantajları gözle görülebilir farklar yaratmıştır. Lityum-ion batarya sayesinde daha uzun ömürlü kullanım avantajı ve kolaylığı sağlayan şarjlı cihazları, kullanıcıların 4 saat süreyle şarj edebilmeleri ve cihazları 21-24 saat aktif olarak kullanabiliyor olmaları bu avantajlardan biridir. Kullanıcıların yeni nesil işitme teknolojileriyle beraber şarj edilebilen işitme cihazlarını aynı zamanda telefondan doğrudan ses aktarımı özelliğiyle bluetooth kulaklık gibi kullanabiliyor olmaları yine şarjlı cihazların seçimini arttıran bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Daha estetik görünüşleriyle, su ve toza karşı dayanıklı dış kabinleriyle ve telefon görüşmelerinde, tv izlerken rahatlıkla kullanabilecekleri ses aktarımı özelliğiyle ön plana çıkan yeni nesil şarjlı cihazlar, sosyal ortamlarda kullanıcılarımıza doğala yakın işitmenin ayrıcalığını yaşatmakta ve hayat standartlarını arttırmaktadır.

 

Bir cevap yazın